Živlové meditace

Inspiruj se přírodou a dosyť část svého nitra, které to nejvíc potřebuje

 • Potřebuješ se někdy trochu uzemnit?
 • Máš pocit, že nedokážeš dost dobře plynout s proudem života?
 • Potřebuješ občas dobít baterky a zažehnout oheň pro nové tvoření?
 • Víš, že tě každá sebemenší změna dokáže rozhodit a chceš to změnit?

Potom tě srdečně vítám u nádherných živlových meditací

Příroda je úžasná, krásná, barevná, živelná. Můžeme se jí nechat inspirovat a s pomocí jednotlivých živlů pracovat na svém lepším Já.

Dle jógové filozofie přírodu tvoří pět živlů - ZEMĚ, VODA, OHEŇ, VZDUCH, ÉTER. Skrze jógové pozice, ale i meditace můžeme kvality jednotlivých živlů vnášet do našeho vnitřního prostoru a transformovat tak naši sílu i naši duši. V józe i při meditacích také pracujeme s energetickými centry v našem těle, tedy s čakrami. Pomocí práce s živly můžeme tyto energetická centra probouzet, napojovat se na ně a uvádět je do harmonie.

Cítím, že bychom se my lidé měli teď víc něž kdy jindy chovat k přírodě s úctou a láskou, přírodu pozorovat a učit se od ní. Třeba skrze jednotlivé symboly, které se v ní nachází. Stačí mít otevřené nejen oči, ale také své srdce.

Pokud to cítíš stejně jako já, připravila jsem pro tebe

těchto 5 nádherných živlových meditací:

 

Meditace Země

17 minutová meditace, díky které:

 • se napojíš na přírodu
 • se uzemníš, stabilizuješ
 • se spojíš s Matkou Zemí
 • zapustíš své kořeny
 • dočerpáš zpět své síly a energii
 • vstoupí do tvého života klid, jistota, sebejistota

Meditaci Země jsem vytvořila pro všechny vzletné duše, kterým dělá problém být nohama na zemi. V meditaci budeš procházet krásným lesem, spojíš se s energií stromu a zapustíš své kořeny. Díky tomu získáš větší stabilitu, jistotu a oporu. Spojíš se se zemským jádrem, s Matkou Zemí a skrze toto spojení dočerpáš zpět svou energii. Energie země bude proudit přes tvá chodidla vzhůru do celého těla a tvá koruna bude vzkvétat a zářit do všech stran.

Meditace je vhodná pro ty, kteří si často lítají hlavou v oblacích. Pomůže těm, kdo si potřebují uvědomit své místo na této planetě. Může skvěle pomoci také v náročných životních situacích - zastabilizovat se a zazdrojovat se, stejně jako v denním režimu, kdy se potřebujeme ustálit a uzemnit v nějaké situaci.

Tato zemská meditace se nádherně propojuje s múladhára čakrou, která se nachází v oblasti našeho pánevního dna, s vlivem na nohy a chodidla. Říká se jí také kořenová čakra. Je tedy takovým pomyslným kořenem stromu života, který propojuje to, co je dole, s tím, co je nahoře. Je svázána právě s živlem země, se stabilitou, pudovostí, s fyzickým tělem, ale také se strachem, úzkostmi či stresem. Práce s touto čakrou i se zemským živlem nám nádherně pomůže harmonizovat naše tělo, mysl i duši.

Úžasná meditace, kterou všem vřele doporučuji. Meditace Země vás nejprve pomocí barev uvolní a pak zavede do toho nejkrásnějšího lesa vaší fantazie, kde se spojíte se samotným středem Matky Země. Nádherná, laskavá a sílu dodávající. Děkuji, cítím se skvěle 💓
Hana Pozdílkovátvůrkyně a ilustrátorka
Nádhera. Po meditácii Zem som sa cítila neuveriteľne silná, vyživená. Zo srdca odporúčam všetkým ženám.
Lenka Zajacová, tanečná lektorka a sprievodkyňa žienwww.loonadancebelgique.eu, www.lafemmecyclique.eu

Cítíš, že přesně to teď ve svém životě potřebuješ?

Skvělé, pokud chceš do svého života vnést víc stability, víc opory a jistoty, můžeš si tuto meditaci objednat 

za příjemných 189,- Kč

Dopřej si čtvrt hodinku času denně a daruj si dárek v podobě klidu, uzemnění a vnitřní vyrovnanosti.

Meditace Voda

16 minutová meditace, díky které:

 • se napojíš na vodu a její proměnlivost
 • ucítíš vodu ve všech jejích podobách - v podobě pevné, kapalné i plynné
 • načerpáš moudrost, kterou element vody symbolizuje
 • pochopíš, že proměnlivost je přirozenou součástí života
 • se naučíš plout svými dny s větší lehkostí, hravostí, bez strachu a očekávání

Meditace Voda je určená těm, kteří se v životě těžce přizpůsobují změnám, kteří si hůř zvykají na něco či někoho nového a bojí se budoucnosti. Meditace je také velmi léčivá pro ty, kteří jsou "zaseklí" a nedokážou se pohnout z místa. Živel vody přinese do tvého života větší nadhled, lehkost a uvolnění. Naučí tě poddat se proudu života a přijímat všechny změny, které se ve tvém životě dějí. 

Z pohledu energetického právě s tímto pracuje i čakra zvaná svádhišthána. Ta je silně provázána s vodním živlem. Důležité je zde právě téma změny, pohybu a proudu života. V meditaci se opravdu na vlastní kůži propojíš s vodou a uvidíš, že téma "změny" bude mít ve tvém životě najednou úplně jiný rozměr.

V meditaci Voda budeš plout krásnou krajinou. Začneš na zamrzlé řece, budeš plavat v divokých vlnách, zažiješ bouřku i mocnou sílu vodopádu. Ve čtvrthodince zakusíš hned několik proměn přírody i vody, a nakonec i proměnu tebe samotné. Meditace má nádherný zvukový podkres - uslyšíš šplouchání vody v řece, uslyšíš zvuky deště i bouřky. To v tobě celý prožitek ještě více prohloubí.

Změna je jediná jistota, kterou všichni máme. Vše kolem nás se neustále mění a zítra budeme jiní, než jsme dnes. Meditace Voda tě hluboce poléčí na úrovni tvé mysli a naučí tě přijímat ve tvém životě všechny proměny, beze strachu a obav.

Wow! Dechberoucí voda! Ještě nikdy jsem neprožila tak kouzelnou a vzrušující meditaci. Prožila jsem pohlazení, hravost, dojetí, nekonečnou sílu a důvěru v život a v sebe sama. To vše ve mně zůstává dál, a vím jak se tam můžu kdykoli vrátit. Děkuji z celého srdce 🥰
Hana Pozdílkovátvůrkyně a ilustrátorka
Meditace Voda se mi opravdu velmi líbila. Plula jsem si ve vodě, plná očekávání a musím přiznat, že i přes rozum jsem se tebou nechala vést a plně ti důvěřovala. Byl to opravdu očistný zážitek.
Hana Složilováterapeutka pro zdraví

Zaujala tě tato meditace?

Vodní živel je velmi mocný. Čím dříve se naučíme přijímat jeho proměnlivost, tím dříve si budou naše dny plynout s větší lehkostí a hravostí. Poddat se proudu života je úžasné. Zkus to taky.

Pokud cítíš, že se potřebuješ naučit lépe se přizpůsobovat každodenním změnám i výzvám života, dopřej si tuto meditaci.

Koupit si ji můžeš za skvělých 189,- Kč

Meditace Oheň

17 minutová meditace, díky které:

 • se napojíš na energii ohně i slunce
 • pocítíš, jak sluneční svit rozehrává život v tobě i v přírodě všude kolem
 • zjistíš, že pro to, aby vzniklo něco nového, musíš vynaložit určitou energii
 • v sobě necháš spálit vše staré a nepotřebné, a uvolníš tak místo pro nové
 • objevíš svůj vnitřní plamínek ohně, a naučíš se ho ovládat ve svůj prospěch

Meditace Oheň je vhodná pro všechny, kteří prožívají určité smutky a potřebují do svého života pozvat radost a prozářit svůj vnitřní prostor. Pomůže také těm, kteří jsou ve fázi životní proměny a potřebují opustit minulost a zároveň zažehnout oheň pro vše nové, co do jejich života přijde. 

V této ohnivé meditaci ucítíš na vlastní kůži sílu slunce, jeho energii a teplo. Vlastními silami rozděláš oheň a s jeho pomocí v sobě necháš spálit vše, co už ti neslouží. Tento prožitek ještě podpoříš symbolickým skokem přes oheň. Vytvoříš tak v sobě místo pro nové věci, zážitky. Jako fénix, který vstane z popela, se i ty zrodíš jako nová bytost.

V čakrové energetice se tu o slovo hlásí manipúra čakra, která se nachází v oblasti mezi hrudníkem a pupíkem. Je silně provázána s naším egem, se sluncem, s ohnivostí, ale také s pohybem vpřed a s transformací. Manipúra dává člověku sílu tvořit i ničit. 

Společně se mnou se v meditaci napojíš na svůj vnitřní plamen ohně a naučíš se jej ovládat tak, aby tě nespaloval, ale aby příjemně hřál a dával ti energii k novému tvoření. Příjemné praskání dřeva bude v meditaci už jen takovou malou třešničkou na dortu. 

Meditace Oheň je úžasná. Na začátku meditace vás svit slunce nádherně prohřeje, posílí a propojí s celou přírodou. Potom se díky síle ohně očistíte a dobijete své baterky.
Kristýna Suchá, podpora žen v těhotenství a mateřstvíwww.kristynasucha.cz

Chceš povstat jako fénix z popela?

V životě si procházíme určitými fázemi, a někdy je potřeba nechat minulost za sebou a otevřít se tomu, co přijde. Meditace Oheň ti s tím pomůže a přinese do tvého života hřejivé teplo a radost.

Navíc získáš něco velice cenného - napojíš se na svůj vnitřní plamen ohně a naučíš se jej vědomě regulovat.

Tuto hluboce transformační a léčivou meditaci

si můžeš pořídit za krásných 189,- Kč

Meditace Vzduch

20 minutová meditace, díky které:

 • se propojíš se vzdušným živlem
 • se nadýcháš voňavého čerstvého vzduchu a necháš v sobě vymést všechny pavučiny
 • pochopíš, že je v pořádku občas si "uletět", dát si nohy nahoru a nic neřešit
 • se tvé srdce otevře dokořán
 • vneseš do svého života lehkost, bezstarostnost a lásku

Meditaci Vzduch jsem vytvořila pro všechny, kteří si potřebují občas trošku odlítnout někam jinam. Odlehčit svému tělu i své mysli, odlepit nohy od země a jen si tak být, v tichosti a klidu.

V meditaci se spojíš se vzdušnou energií motýlů, budeš stoupat vzhůru do nebe. Díky svým nádherným křídlům se proletíš po obloze a pocítíš lehkost a bezstarostnost, kterou ti vzdušný element dodá. Stačí zavřít oči a nasávat příjemnou vůni čerstvého vzduchu, která osvěží celé tvé tělo i mysl. V meditaci se napojíš na své srdce a skrze svá křídla budeš rozdávat lásku všude kolem. Ocitneš se v krásném láskyplném světě, kde nic není nemožné. 

Vzdušný živel se nádherně snoubí s čakrou zvanou anáhata. Ta je uložená ve středu naší hrudi a symbolicky otevírá naše srdce. Prací se vzdušným živlem můžeme nádherně harmonizovat anaháta čakru, která představuje svobodu, jemnost i čistou, bezpodmínečnou lásku. 

Meditace může pomoci všem, kterým je občas těžko na zemi. Pomůže, když prožíváš náročnější životní období, nebo jsou tvé dny protkané mnoha povinnostmi a ty si potřebuješ na chvilku "odfrknout", dát si nohy nahoru a odletět do výšin. V meditaci se hluboce prodýcháš a uvedeš svojí životní energii zpět do harmonie.

Meditácia Vzduch? Ešte niekoľko hodín potom som mala pocit, že mi tie krídla ostali a všetko som robila s pocitom ľahkosti, nadhľadu a slobody. Úžasný zážitok.
Lenka Zajacová, tanečná lektorka a sprievodkyňa žienwww.loonadancebelgique.eu, www.lafemmecyclique.eu
Po poslechu meditace Vzduch cítím lehkost, nadhled. Je to krása mít křídla a podívat se na svět z výšky a z jiné perspektivy.
Kristýna Suchá, podpora žen v těhotenství a mateřstvíwww.kristynasucha.cz

Cítíš, že přesně to teď ve svém životě potřebuješ?

Skvělé, meditace Vzduch je opravdu velmi příjemnou záležitostí. Až si ji poslechneš, věř, že se budeš cítit lehčeji a radostněji, tvoje tvář bude zářit úsměvem a ve tvém nitru nastane klid a pohoda.

Tuto meditaci si můžeš dopřát

za krásných 189,- Kč

Pojď společně se mnou vzlétnout a zažít stav bez tíže.

Meditace Éter

13 minutová meditace, díky které:

 • objevíš dosud nepoznaný svět
 • se spojíš s mocným éterem
 • poznáš svět mnoha barev a nejrůznějších energií
 • zažiješ krásný pocit naprostého splynutí se vším kolem tebe
 • do tvého života vstoupí vnitřní klid a mír

Meditace Éter je mojí srdeční záležitostí. Vytvořila jsem ji pro všechny křehké ženy, jejichž duše cítí, že svět není pouhým materiálním prostorem, ale je prostorem mnoha krásných energií, které nemůžeme vidět očima, ale můžeme je cítit hluboko v našich srdcích.

Éter je v jógové, respektive tantrické filozofii spojen s višuddhi čakrou. Ta symbolizuje prázdnotu, respektive prostor ze kterého všechno vzniká, tedy i další elementy a živly. Vše se v tomto prostoru snoubí, tančí si a zažíváme zde pocit plnosti. Stejně tak v tomto prostoru i vše zaniká. Prací s mocným éterem se dostaneme až za hranici naší mysli a ocitneme se v prostoru plném Jednoty a lásky.

V meditaci Éter se ocitneš v pohádkovém lese, kde spatříš nádherná zvířata, květiny, stromy, ale také tajemné éterické bytosti, skřítky, víly a anděly. Propojíš se s energií celého pohádkového lesa a zažiješ pocit hlubokého splynutí. Ucítíš vyšší síly vesmíru, kterým se naplno odevzdáš a necháš se jimi vést. Meditaci doprovází líbezná pohádková melodie, která tě povznese a pohladí.

Meditace Éter je velmi léčivá na úrovni naší duše. Může pomoci všem, kteří se ztratili na své životní cestě, kteří potřebují dosytit své duchovní srdce a utvrdit se v tom, že svět je krásný a bezpečný prostor, kde každý má své důležité místo. 

Meditace Éter je opravdu jednou z nekrásnějších meditací, které jsem kdy měla možnost slyšet. Je tak něžná, lehká, svěží, světlá, láskyplná a úplně mě dojala.
Kristýna Suchá, podpora žen v těhotenství a mateřstvíwww.kristynasucha.cz

Chceš splynout s okolním světem a zažít pocit Jednoty?

Meditace Éter je opravdu moje srdcovka, tvořila jsem jí s láskou, hluboce souzní s mou duší. Meditace v sobě nese nádherné poselství - poselství lásky, souznění a Jednoty.

Ráda bych, aby se tato meditace dostala k co nejvíce ženám, a proto jsem se rozhodla ti jí dát

za speciální cenu 89,- Kč

Otevři své srdce a dovol si splynout s celým éterem.

Příroda je opravdu mocná čarodějka

Můžeme si z ní brát inspiraci a čerpat její moudrost

Příroda kolem nás je tvořena mnoha symboly. Zemský element symbolizují stromy, keře, kameny. Element vody symbolizují kapky deště, sněhové vločky či vodopád. V mých živlových meditacích si díky vizualizacím otiskneš tyto symboly hluboko do své mysli, transformuješ tak svoji vnitřní sílu a dosytíš tu část svojí duše, která to zrovna potřebuje. 

Zaujaly tě meditace a chtěla by jsi je mít pěkně všechny pohromadě?

Stejně jako je příroda tvořena všemi živly a všechny jsou důležité pro to, aby svět fungoval v souladu a harmonii, stejně tak i my potřebujeme uvnitř sebe občas zapracovat na všech částech naší bytosti.

Jako ženy fungujeme cyklicky, a tak každou chvilku potřebujeme něco jiného. Tu se více uzemnit, tam zase nechat vše víc plynout a jindy zase zažehnout oheň pro nové tvoření.

Pokud cítíš, že na sobě chceš a potřebuješ pracovat celistvě, ráda tě v tom podpořím a pomůžu ti. Vytvořila jsem speciální balíček všech 5 meditací.

Tento balíček si můžeš dopřát za zvýhodněnou cenu 690,- Kč.

ušetříš tedy celkem 155,- Kč

zaplatíš o 20% míň, než kolik by tě stály všechny meditace dohromady

+ navíc k tomuto balíčku ode mě získáš krásné tématické afirmace jako dárek

Afirmace, to jsou krátké věty, slovní spojení, které díky opakování (nahlas či v naší mysli), dokáží hluboce ovlivnit struktury v našem mozku a ovlivnit tak naše podvědomí. To, jaké věty volíme, tak může ovlivnit naše vnitřní přesvědčení a následně i náš život.

Daruji ti 25 krásných živlových afirmací, které podpoří tvoji transformaci (pomohou ti více se uzemnit, lépe přijímat změny v životě či nechat vše víc plynout). Afirmace ode mě získáš v podobě afirmačních kartiček ve formátu pdf. Můžeš si je tedy vytisknout a přilepit na nástěnku, ledničku, či zrcadlo v koupelně, nebo si je můžeš uložit do telefonu a kdykoliv si je číst.

Jak jsou s balíčkem živlových meditací spokojené ženy, které je už poslouchají?

Všechny meditace jsou tak jemné, ženské, lehké, krásně se poslouchají a těším se, že se k nim budu vracet. Bavilo mě čakrové uvolňování u každé meditace a jak krásně vedly k vizualizaci míst spojených s jednotlivými živly. Přinesly mi očistu a větší propojení. Pokud se potřebujete odreagovat, uvolnit, osvěžit, cítit se lehce a naladit více na sebe sama i jednotlivé živly, nebo se jen krásně zrelaxovat po náročném dni, určitě doporučuji.
Kristýna Suchá, podpora žen v těhotenství a mateřstvíwww.kristynasucha.cz
Baru, tvé meditace jsou úžasné a dechberoucí. Živlové meditace mě naprosto uchvátily svou nápaditostí, nádherným barvitým popisem a laskavým příjemným hlasem. Přinášejí radost mému srdci, dodávají klid a mír a láskyplně objímají celou moji bytost. Moc všechny doporučuji, jsou opravdu balzámem pro duši.
Hana Pozdílkovátvůrkyně a ilustrátorka
Chcela by som vám poďakovať za vytvorenie tak krásnych vizualizácií. Ja, ktorá som s vizualizáciami a meditáciami mala odjakživa problém (máloktorá mi naozaj sadla) som si užila každú jednu z tých Vašich. Majú hlavu a pätu, sú veľmi pekne vystavané a pri prvom počúvaní to bolo pre mňa vždy ako také malé dobrodružstvo – bola som zvedavá, kam ma dovediete. Osviežili ma, navrátili do môjho stredu, dobili energiu a to je čo povedať, pri 4 malých deťoch. A Váš hlas je nesmierne príjemný, upokojujúci. Ešte raz vďaka, už mi chýba len vytlačiť si kartičky (tie afirmácie sú úplne top) a moc sa teším, keď ich začnem používať.
Lenka Zajacová, tanečná lektorka a sprievodkyňa žienwww.loonadancebelgique.eu, www.lafemmecyclique.eu

Kdo pro tebe živlové meditace a afirmace připravil?

Jmenuji se Barbora Smrčinová

Jsem milovnice přírody, bylinek, jsem lektorkou jógy a provázím ženy na jejich vědomé cestě životem.

Příroda mě nepřestává fascinovat. Je v ní ukryto tolik síly, moudrosti a krásy. Při studiu jógy jsem se skrze jógové pozice a meditace s těmito živly spojovala, a měla jsem tak mnohokrát možnost na vlastní kůži pocítit jejich sílu a moc. Velmi to ovlivnilo můj život, třeba z hlediska většího uzemnění, většího bytí nohama na zemi (vzhledem k tomu, že jsem vzdušný Vodnář, který má tendence si stále létat v oblacích).

Inspiraci mi příroda dává každý den, a já po letech vlastních zkušeností, pozorování a prožitků vím, jak je to velmi mocný nástroj pro léčení a poznávání sama sebe.

Ráda bych, aby jsi si toto spojení s přírodou dopřála i ty. Provedu tě s láskou a pokorou k moudrosti Matky Země.

Chci si objednat živlové meditace

Potřebuješ pomoc?

Pokud máš jakékoliv otázky, neváhej mi napsat na barbora@barborasmrcinova.cz.

Jsem tu pro tebe a ráda ti pomůžu.