Moje cesta k vnitřnímu souladu

Jmenuji se Barbora Smrčinová

Jsem lektorkou jógy, spokojenou manželkou, maminkou a průvodkyní žen na cestě vědomého ženství. Jsem milovnicí přírody, bylinek, ženské cykličnosti, aromaterapie a jsem velkou vyznavačkou pomalého životního stylu.

Především jsem ale ženou, jemnou, křehkou, pečující, ale taky divokou, smyslnou a vášnivou. 

Dnes již naslouchám svému ženskému tělu a své intuici. Věnuji pozornost svým potřebám a pocitům a snažím se žít v souladu sama se sebou i s okolím. K tomu všemu jsem ale musela dospět.

Psal se rok 2014 a já se cítila ve svém životě úplně ztracená. Měla jsem mnoho zdravotních problémů, bolavé tělo i bolavou duši. Neměla jsem ráda svoje tělo, svoji ženskost a nechápala jsem, proč zrovna já musím takhle trpět. Brala jsem denně několik léků a mé tělo se mi neustále připomínalo bolestmi.

Pomalu jsem zjišťovala, že vůbec nevím kdo jsem, co chci a kam směřuji. Po letech, kdy jsem dělala věci tak, jak jsem si myslela, že bych měla nebo se ode mě očekávalo, jsem si uvědomila, že už vůbec nedělám to, co mě dříve naplňovalo.

Vše vyvrcholilo ve chvíli, kdy se moje zdravotní obtíže projevily v ještě větší míře. Bolest tryskala do celého mého těla i do mé duše. Vnitřně mě to úplně trhalo na kusy. Zhroutila jsem se, seděla jsem, brečela a uvědomila si, že takhle už nemůžu pokračovat dál. A v tu chvíli začala moje transformace.

Rozhodla jsem se všechno změnit

Bylo těžké pohnout se z místa, ale věděla jsem, že musím, jinak bych se utrápila. Ve stejný čas se ke mně dostala kniha Čtyři dohody, která mi urovnala myšlenky a já konečně dospěla k rozhodnutí. Rozhodla jsem se, že chci svůj život od základu změnit, chci se uzdravit, být šťastná a veselá. Chci se naučit myslet pozitivně a dělat to, co mě bude bavit. Nejdůležitější bylo rozhodnout se, potom už šlo vše lehce.

Osud mě přivedl k józe, která mne hluboce zasáhla. Na své první lekci jógy jsem ronila slzy štěstí, protože jsem vnitřně cítila, že jsem se vydala správným směrem. Je zajímavé, že už jako malá jsem se o jógu zajímala a něčím mě fascinovala. Můj údiv postupem času sílil a já jsem věděla, že jsem se vydala po správné cestě. Již v průběhu půl roku se moje zdraví příjemně vyladilo.

Jóga se stala mou vášní

Do jógy jsem se zamilovala a začala se v ní vzdělávat. Absolvovala jsem několik kurzů, které byly zásadní na mé cestě seberozvoje. Přispěly k tomu, že jsem se víc uzdravovala, víc poznávala samu sebe, svoje tělo, mysl a dál se rozvíjela. Začala jsem jógu vyučovat a zjistila jsem, že mě to neskutečně naplňuje. 

Objevila jsem své pánevní dno a postupně začala rozvíjet svoji ženskou energii

S mým seberozvojem se začala rozvíjet i moje ženská energie. Začala jsem se zajímat o ženskou cykličnost, ženské bylinky, zdravější stravu, aromaterapii, reflexní terapii. Přečetla jsem mnoho knih, zkoušela rady a návody, objevovala své ženské "já". Byla jsem šťastnější, pozitivnější a sebevědomější. 

Významným se pro mě však stal kurz o pánevním dnu. Toto téma mi naprosto učarovalo. Uvědomila jsem si, jak důležitá část našeho těla to je, a jak málo žen v našich končinách o něm ví víc a pracuje s ním.

A tak jsem se začala postupně se svým pánevním dnem seznamovat. Zjistila jsem, že pánevní dno má vliv na mnoho věcí. Na postavení mého těla, na mou jógovou praxi, ale i na psychiku. Pozorovala jsem výrazné zlepšení i v mém běžném životě, při sezení, různorodém pohybu, při milování. Pánevní dno začalo také hrát velkou roli v rozvoji mé ženské energie, v uzemnění, v psychice a následně i v otěhotnění.

Těhotenství, porod i mateřství mě však posunuly na mé cestě ještě o kus dál. Uvědomila jsem si, že pánevní dno je jen jedním dílkem z obrovské skládačky našeho ženství. Že je nedílnou součástí ženského lůna, o které je potřeba s láskou pečovat, hýčkat si jej a léčit staré šrámy a bolístky v něm usazené.

Za ta léta mám už mnoho zkušeností a prožitků, a mé srdce teď volá po tom, inspirovat i ostatní ženy, aby nastoupily na vědomou cestu ženství. Právě proto jsem vytvořila tyto webové stránky jako podporu pro všechny ženy, které cítí, že se potřebují spojit se svým vnitřním já.

Cítím, že ženství je obrovský dar. Žena je bytost nádherná, jemná, křehká, ale taky divoká a smyslná. Každá z nás je silně propojena s přírodou, s Matkou Zemí, a já věřím tomu, že když se z toho dnešního dynamického, mužského a zrychleného světa navrátíme ke své krásné a pomalé ženskosti, miska vah se vyrovná a bude se nám tady na tom světě žít krásně. 

Má cesta sebepoznání ale rozhodně nekončí. Řekla bych, že jsem vlastně teprve na začátku. Stále je co prozkoumávat, a co se učit. A to mě na tom neskutečně baví. Co ale vím je, že z mého života už nikdy nezmizí jóga. Jóga se vším všudy, s celou svou filozofií, se cvičením, meditacemi i přístupem k životu. Jóga je prostě má životní cesta.

A kam mě to táhne dál? Mé srdce teď naprosto pohltila aromaterapie. Miluji pracovat s vůněmi a propojovat je s jógou a meditacemi. Zatím jsem ve fázi učení, zkoušení a testování, ale už se nesmírně těším na to, kam mě to všechno posune dál.

Především si ale v současné době užívám daru mateřství se svou dvouletou dcerkou. To ona je teď mojí největší životní učitelkou.

Z celého srdce děkuji za přečtení mého příběhu. Pevně věřím, že v tobě alespoň nějaká jeho část zarezonovala. A přeji ti, aby jsi se i ty vydala prozkoumávat tajemné vody svého ženství. 

S láskou v srdci tě budu provázet 🙂

Barča

Instagram

@na.vlne.harmonie

Facebook

Na vlně harmonie

E-mail

barbora@barborasmrcinova.cz