Moje cesta k vnitřní harmonii

Jmenuju se Barča Smrčinová

Jsem lektorkou jógy, spokojenou manželkou, maminkou a průvodkyní žen na cestě vědomého ženství. Jsem milovnicí přírody, bylinek, ženské cykličnosti, aromaterapie a jsem velkou vyznavačkou pomalého životního stylu.

Především jsem ale ženou - jemnou, křehkou, pečující, ale taky divokou, smyslnou a vášnivou

Dnes již naslouchám svému ženskému tělu a své intuici. Věnuji pozornost svým potřebám a pocitům a snažím se žít v souladu sama se sebou i s okolím. K tomu všemu jsem ale musela dospět.

Psal se rok 2014 a já se cítila ve svém životě úplně ztracená. Měla jsem mnoho zdravotních problémů, bolavé tělo i bolavou duši. Neměla jsem ráda svoje tělo, svoji ženskost a nechápala jsem, proč zrovna já musím takhle trpět. Brala jsem denně několik léků a mé tělo se mi neustále připomínalo bolestmi.

Pomalu jsem zjišťovala, že vůbec nevím kdo jsem, co chci a kam směřuji. Po letech, kdy jsem dělala věci tak, jak jsem si myslela, že bych měla nebo se ode mě očekávalo, jsem si uvědomila, že už vůbec nedělám to, co mě dříve naplňovalo.

Vše vyvrcholilo ve chvíli, kdy se moje zdravotní obtíže projevily v ještě větší míře. Bolest tryskala do celého mého těla i do mé duše. Vnitřně mě to úplně trhalo na kusy. Zhroutila jsem se, seděla jsem, brečela a uvědomila si, že takhle už nemůžu pokračovat dál. A v tu chvíli ZAČALA MOJE TRANSFORMACE.

Rozhodla jsem se všechno změnit

Bylo těžké pohnout se z místa, ale věděla jsem, že musím, jinak bych se utrápila. Ve stejný čas se ke mně dostala kniha Čtyři dohody, která mi urovnala myšlenky, a já konečně dospěla k rozhodnutí. Rozhodla jsem se, že chci svůj život od základu změnit, chci se uzdravit, být šťastná a veselá. Chci se naučit myslet pozitivně a dělat to, co mě bude bavit. 

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ BYLO ROZHODNOUT SE, POTOM UŽ ŠLO VŠE LEHCE.

Osud mě přivedl k józe, která mne hluboce zasáhla. Na své první lekci jógy jsem ronila slzy štěstí, protože jsem vnitřně cítila, že jsem se vydala správným směrem. Je zajímavé, že už jako malá jsem se o jógu zajímala a něčím mě fascinovala. Můj údiv postupem času sílil a já jsem věděla, že jsem se vydala po správné cestě. Již v průběhu půl roku se moje zdraví příjemně vyladilo.

Jóga se stala mou vášní

Do jógy jsem se zamilovala a začala se v ní vzdělávat. Absolvovala jsem několik kurzů, které byly zásadní na mé cestě seberozvoje. Přispěly k tomu, že jsem se víc uzdravovala, víc poznávala samu sebe, svoje tělo, mysl a dál se rozvíjela. Začala jsem jógu vyučovat a zjistila jsem, že mě to neskutečně naplňuje. 

Objevila jsem své pánevní dno a postupně začala rozvíjet svoji ženskou energii

S mým seberozvojem se začala rozvíjet i moje ženská energie. Začala jsem se zajímat o ženskou cykličnost, ženské bylinky, zdravější stravu, aromaterapii, reflexní terapii. Přečetla jsem mnoho knih, zkoušela rady a návody, objevovala své ženské "já". Byla jsem šťastnější, pozitivnější a sebevědomější. 

Významným se pro mě však stal kurz o pánevním dnu. Toto téma mi naprosto učarovalo. Uvědomila jsem si, jak důležitá část našeho těla to je, a jak málo žen v našich končinách o něm ví víc a pracuje s ním.

A tak jsem se začala postupně se svým pánevním dnem seznamovat. Zjistila jsem, že pánevní dno má vliv na mnoho věcí. Na postavení mého těla, na mou jógovou praxi, ale i na psychiku. Pozorovala jsem výrazné zlepšení i v mém běžném životě, při sezení, různorodém pohybu, při milování. Pánevní dno začalo také hrát velkou roli v rozvoji mé ženské energie, v uzemnění, v psychice a následně i v otěhotnění.

Těhotenství, porod i mateřství mě však posunuly na mé cestě ještě o kus dál. Uvědomila jsem si, že pánevní dno je jen jedním dílkem z obrovské skládačky našeho ženství. Že je nedílnou součástí ženského lůna, o které je potřeba s láskou pečovat, hýčkat si jej, a léčit staré šrámy a bolístky v něm usazené.

Za ta léta mám už mnoho zkušeností a prožitků, a mé srdce teď volá po tom, inspirovat i ostatní ženy, aby nastoupily na vědomou cestu ženství. Právě proto jsem vytvořila tyto webové stránky a projekt NA VLNĚ HARMONIE jako podporu pro všechny ženy, které cítí, že se potřebují spojit se svým vnitřním já.

Cítím, že ženství je obrovský dar. Žena je bytost nádherná, jemná, křehká, ale taky divoká a smyslná. Každá z nás je silně propojena s přírodou, s Matkou Zemí, a já věřím tomu, že když se z toho dnešního dynamického, mužského a zrychleného světa navrátíme ke své krásné a pomalé ženskosti, miska vah se vyrovná, a bude se nám tady na tom světě žít krásně. 

POJĎ OBJEVOVAT SVOU ŽENSKOST

A NASKOČ NA VLNU HARMONIE

Jakmile jednou naskočíš na vlnu vědomého života, už není cesty zpět. A to na tom miluju. Je to neustálá cesta sebepoznání.

Pokud teď cítíš, že jsi ve svém životě i v prožívání svého ženství ztracená, koukni na nabídku mých služeb. Věř, že na to nemusíš být sama. Dopřát si průvodkyni po svém boku je obrovský akt sebelásky, který pro sebe a pro radostnější prožívání svého života můžeš udělat.

POJĎ SE I TY VYDAT PROZKOUMÁVAT TAJEMNÉ VODY SVÉHO ŽENSTVÍ

S láskou

Barča

Online podpora

  • jednorázové konzultace
  • VIP mentoring
  • online klub pro ženy
  • transformační meditace
  • aromaterapie

Živá propojení

  • veřejné lekce jógy
  • soukromé lekce jógy
  • přednášky o aromaterapii
  • BRZY taky workshopy a relaxační masáže

Instagram

@na.vlne.harmonie

Facebooková stránka

Barbora Smrčinová: Na vlně harmonie

Facebooková skupina

Ženy na vlně harmonie

E-mail

barbora@barborasmrcinova.cz