Moje cesta k vnitřnímu souladu

Dnes již naslouchám svému ženskému tělu a své intuici. Věnuji pozornost svým potřebám a pocitům a snažím se žít v souladu sama se sebou i s okolím. Naučila jsem se vnímat svoje tělo do hloubky. Vím, jak ho protáhnout, posílit, prodýchat a v těžkých chvílích mu ulevit. Umím pozorovat svoji mysl a pracovat s ní.

To vše mě naučila jóga - dostat tělo, mysl a duši do harmonie. Už vím, že zdroj mé energie a síly leží v mém pánevním dnu. Umím procítit silnou ženskou energii mého lůna a pracovat s ní. Dřív to tak ale rozhodně nebylo. Musela jsem k tomu dospět.

Mé tělo bylo nemocné a mysl rozpolcená

Měla jsem mnoho zdravotních problémů, neměla jsem ráda svoje tělo, svoji ženskost, moje mysl byla obklopená oblakem negace a já vůbec nevěděla co se životem. Zjistila jsem, že jsem se na svojí cestě úplně ztratila. Byl ve mně zmatek a já nevěděla kudy kam.

Moje tělo bylo od hlavy až k patě zanesené, jak nemocemi, tak bezradnými myšlenkami. Brala jsem denně několik prášků a nechápala jsem, co jsem komu udělala, že musím takhle trpět. Po letech, kdy jsem dělala věci tak, jak jsem si myslela, že bych měla nebo se ode mě očekávalo, jsem pomalu zjišťovala, že vůbec nevím, kdo jsem a že už vůbec nedělám věci, které mě dříve naplňovali.

Vše vyvrcholilo, když se mi objevily zdravotní obtíže v ještě větší míře než předtím. V tu chvíli jsem se zhroutila, seděla jsem, brečela a uvědomila si, že takhle už nemůžu pokračovat dál. Padla jsem na dno. A v tu chvíli začala moje transformace.

Rozhodla jsem se všechno změnit

Bylo těžké pohnout se z místa, ale věděla jsem, že musím, jinak bych se utrápila. Ve stejný čas se ke mně dostala kniha Čtyři dohody, která mi urovnala myšlenky a já konečně dospěla k rozhodnutí. Rozhodla jsem se, že chci svůj život od základu změnit, chci se uzdravit, být šťastná a veselá. Chci se naučit myslet pozitivně a dělat to, co mě bude bavit. Nejdůležitější bylo rozhodnout se, potom už šlo vše lehce.

Ze dne na den jsem přestala užívat všechny léky, které jsem do té doby brala. A osud mě přivedl k józe, která mne hluboce zasáhla. Na své první lekci jógy jsem ronila slzy štěstí, protože jsem vnitřně cítila, že jsem se vydala správným směrem. Je zajímavé, že už jako malá jsem se o jógu zajímala a něčím mě fascinovala. Můj údiv postupem času sílil a já jsem věděla, že to je přesně ta metoda léčby, která mi pomůže. A taky že ano. Již v průběhu půl roku se moje zdraví příjemně vyladilo.

Jóga se stala mou vášní

Do jógy jsem se zamilovala a začala se v ní vzdělávat. Přihlásila jsem se do několika kurzů, které byly zásadní na mé cestě seberozvoje. Přispěly k tomu, že jsem se víc uzdravovala, víc poznávala samu sebe, svoje tělo, mysl a dál se rozvíjela. Začala jsem jógu vyučovat a zjistila jsem, že mě to neskutečně naplňuje. 

Objevila jsem své pánevní dno a postupně začala rozvíjet svoji ženskou energii

S mým seberozvojem se začala rozvíjet i moje ženská energie. Začala jsem se zajímat o ženskou cykličnost, ženské bylinky, zdravější stravu, aromaterapii, reflexní terapii. Přečetla jsem mnoho knih, zkoušela rady a návody, objevovala své ženské "já". Byla jsem šťastnější, pozitivnější a sebevědomější. Významným se pro mě však stal kurz o pánevním dnu. Toto téma mi naprosto učarovalo. Uvědomila jsem si, jak důležitá část našeho těla to je a jak málo žen v našich končinách o něm ví víc a pracuje s ním.

A tak jsem se začala postupně se svým pánevním dnem seznamovat, aktivovat ho, rozpoznávat jeho jednotlivé vrstvy. Zjistila jsem, že pánevní dno má vliv na mnoho věcí. Na postavení mého těla, na mou jógovou praxi, ale i na psychiku. Pozorovala jsem výrazné zlepšení i v mém běžném životě, při sezení, různorodém pohybu, při milování. Pánevní dno začalo také hrát velkou roli v rozvoji mé ženské energie, v uzemnění, v psychice a následně i v otěhotnění.

Lekce jógy a síla pánevního dna

Při svých lekcích jógy jsem později začala lehce naťukávat téma pánevního dna a začala s ním pracovat. Zjistila jsem, že mě baví předávat své znalosti dál a vidím, jak se na své cestě posunuji já i ženy v mém okolí a proto jsem velmi vděčná, že mohu být inspirací a průvodkyní na cestě k sebepoznání.

Barča

Pokud se i ty zajímáš o téma pánevního dna, o jógu a svůj seberozvoj, můžeš si stáhnout zdarma e-book Jak probudit své pánevní dno a objevit v sobě skrytý zdroj síly a podpořit tak v sobě rozvoj své ženské energie.